off-topic

Zwierzęta, seriale i spokój. Ostatnie dwa tygodnie (12.01.21.-24.01.21.)

  1. W wierszach dla dzieci jest mnóstwo zwierząt, w wierszach dla dorosłych nie. Z poezji przeznaczonej dla dorosłych czytelniczek, przychodzi mi na myśl jedynie “Kot w pustym mieszkaniu” Szymborskiej i “Pantofelek” Bursy, jeśli pantofelka uznamy za zwierzę. Oba nie są miłe. W planach na kiedyś mam zapisane, że poszukam wierszy o psach, kotach i zwierzętach hodowlanych. Jeśli to okaże się za trudne, to spróbuję z piosenkami. Na pierwszym miejscu będzie “Kochaj czworonogi” Majki Jeżowskiej. Tymczasem na serduszko dobrze robią ptasie haiku, czyli ptaiku.
  2. Tak tylko napiszę, że według kladystyki, ptaki to dinozaury. Dowiedziałam się o tym przed paroma laty i byłam zaskoczona, bo moje książki z dzieciństwa nic takiego nie mówiły. 
  3. Obejrzałam “Zgubiłam swoje ciało” i nie zrozumiałam pointy, a jeśli jest taka, jak myślę, to się z nią nie zgadzam, bo ludzie tak nie funkcjonują. Ale prócz pointy cały film warto obejrzeć, ponieważ animacja jest świetna i twórcy nie oszczędzają widza_widzki. Nie chcę nikomu zepsuć seansu, więc nie piszę konkretów.
  4. Lubię animacje, więc objerzałam najnowszy sezon “Rozczarowanych”. Czy to będzie suchar, jeśli powiem, że jestem trochę rozczarowana? Historia od poprzedniego sezonu przestaje być spójna, ale serial i tak dostarcza tego, czego potrzebuję, czyli rozrywki. Poza tym zawsze przyjemnie ogląda się zabawy tropami. Oprócz tego objerzałam “The Morning Show” i słuchałabym playlisty z tego serialu, gdyby nie przypominały mi się poszczególne sceny. Po ostatnich dwóch odcinkach potrzebowałam chwili, żeby się uspokoić.
  5. Dlatego słuchałam w tle 432 Hz healing piano. Nie wiem, czy rzeczywiście ta częstotliwość i pianino uspokajają, ale słucham tego ciągle w tle i będzie wysoko w tym roku w podsumowaniu na Spotify.
  6. Można się też uspokoić pisząc haiku o psach, np. o jamniku:

Blisko podłogi

drepta na krótkich łapkach

wzrok myśliwego

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s